[ad_1]

 کریم ذوالفقاری در جلسه خبری امروز با اشاره به اینکه هر کیلو گوشت مرغ تازه روز پنجشنبه در برخی نقاط شهر تهران ۱۱ هزار و پانصد تومان عرضه شده است افزود: شرکت پشتیبانی امور دام به منظور مدیریت بازار روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن مرغ منجمد و ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گرم مرغ را در میدان بهمن بصورت عمده در اختیار توزیع کنندگان قرار می دهد.

وی گفت: گوشت مرغ با قیمت عمده تنظیم بازار از طریق میدان بهمن در اختیار ۳۲ میدان میوه و تره بار قرار می‌گیرد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تصریح کرد: اگر این اقدامات برای تنظیم بازار انجام نمی‌شد قیمت گوشت مرغ قطعاً بیشتر بود. ذوالفقاری افزود: هر کیلو گوشت مرغ منجمد ۶۷۵۰ تومان و مرغ گرم نیز ۸۱۷۵ تومان به صورت عمده در اختیار فروشندگان میادین میوه و تره بار قرار می‌گیرد. وی تاکید کرد: وظیفه جهاد کشاورزی تامین نیاز تمام بازار نیست و فقط با عرضه میزان مشخص و محدودی در صدد وارد آوردن شوک به بازار و تنظیم و مدیریت قیمت‌ها هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: افزایش قیمت گوشت مرغ با توجه به افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت نهاده‌های ذرت و سویا در بازارهای جهانی تا حدی طبیعی است و فقط با افزایش قیمت ارز افزایش ۳۰ درصدی را تجربه کردیم. ذوالفقاری افزایش دما و کاهش تولید در مرغداری‌ها را از دیگر عوامل افزایش قیمت گوشت مرغ در روزهای اخیر دانست و افزود: هم اکنون حدود ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در هر ماه در حال انجام است و پیش بینی می شود با افزایش تولید و عرضه گوشت مرغ به بازار، قیمت‌ها از دو هفته آینده کاهش یابد. وی تاکید کرد: از لحاظ میزان تولید گوشت مرغ هیچ کمبودی نداریم و تولید به اندازه کافی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: سال گذشته قیمت هر کیلو گوشت مرغ در شهر تهران هشت تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان با خوراک وارداتی ارز ۳ هزار تومان بود اما در حال حاضر خوراک طیور با ارز ۴۲۰۰ تومانی یعنی ۳۰ درصد افزایش تامین می‌شود. ذوالفقاری افزود: با توجه به این دلایل افزایش قیمت به نسبت سال گذشته طبیعی است اما باید بصورتی مدیریت شود که مصرف کننده و تولید کننده آسیب نبینند. وی تاکید کرد: حباب قیمت گوشت مرغ با عرضه این محصول به بازار از بین می‌رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره بازار تخم مرغ گفت: در آینده نزدیک تمام واحدهای تولید تخم مرغ که در پی شیوع آنفلوانزا از تولید خارج شده بودند به چرخه تولید باز خواهند گشت. ذوالفقاری افزود: واحدهای تعطیل پس از تایید گروه کارشناسان ۵ نفره ممیزی که متشکل از سازمان دامپزشکی، وزارتخانه های بهداشت و جهاد کشاورزی است مجوز تولید را دریافت می‌کنند. وی گفت: ۱۷ درصد از محصولات تخم مرغ کشور در استان تهران تولید می شود که با فعالیت مجدد تمام واحدهایی که به علت آنفلوانزا تعطیل شده بودند در آینده نزدیک تولید به شرایط گذشته باز می‌گردد.

 
 
بازار قیمت گوشت جهاد کشاورزی مرغ
 
 

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها :