[ad_1]

محمد ماکویی؛ می‌گویند لک لک‌ها پرندگان کثیفی هستند و همیشه بوی بد از بدن آن‌ها به مشام می‌رسد.


جوجه لک لک‌ها که از این جریان مطلع نبودند مدام به مادر اعتراض نموده و “لانه ما بو می‌دهد! لطفا عوضش کنید! ” می‌گفتند.


مادر بعد از چند تعویض محل سکونت مجبور شد جوجه‌ها را در جریان واقعیت امر قرار دهد:”این لانه نیست که بو می‌دهد! این بدن‌های ماست که بو می‌دهد! (منظور از بدن جای خاصی از آن که قابل نوشتن نیست می‌باشد!) روی این حساب جهت جلوگیری از بد بویی در عوض لانه باید بدن هایمان را عوض کنیم”


این روز‌ها که داستان سربازی رفتن خانم‌ها سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرده است بسیاری از آقایان روشنفکر که به شدت داعیه حمایت از خانم‌ها را داشته و تا همین اواخر جز “خانم‌ها از آقایان چیزی کمتر ندارند” بر سر زبانشان جاری نبوده است به خوبی هر چه تمامتر وارد گود شده و خدمت بانوان را وسیله‌ای برای بیان شوخی‌ها و توهین‌های جنسیتی قرار داده اند.


تاسف بارتر این است که گروه زیادی از خانم‌ها نیز بر موج ایجاد شده سوار گشته و با بیاناتی در مایه‌های “حالا چی بپوشم؟ ” خویشتن را اهل بزم‌هایی که کوچکتر از آنند که آمادگی رزم پیدا کنند معرفی کرده اند.


در این باب اگر توصیه تولستوی که “بدترین جملات این است: همه اینطورند” را جدی گرفته و برای یکبار هم شده جوری که بیشتری‌ها فکر می‌کنند فکر نکنیم می‌توانیم بپذیریم که سربازی خانم‌ها فرصت مناسبی در اختیار ایشان قرار می‌دهد تا با آموزش‌های حین خدمت توان مقابله با بسیاری از مسایل و مشکلاتی که زندگی در سر راهشان قرار می‌دهد پیدا کنند.


از این گذشته باید به این نکته توجه کرد که درست است که مجامع رسمی کشور هرگز پاسخ مناسبی به مطالبات خانم‌هایی که حق و حقوق خویش را تضییع شده دیده اند نداده اند (اصولا پاسخی نداده اند!)، اما در محافل خصوصی و خانوادگی و در جر و بحث‌هایی که در یک طرف آن خانم‌ها و در سوی دیگر آقایان واقع بوده اند همیشه “هر موقع سربازی رفتید حرف بزنید! ” از حسابی‌ترین حرف‌های حسابی بر زبان آمده یکی از طرفین ماجرا بوده است.


با این حساب چنانچه پیشنهاد خدمت سربازی خانم‌ها توسط خود ایشان صورت می‌گرفت و آن‌ها برای رسیدن به خواسته‌های برحقشان نیم نگاهی به ماجرای فکاهی “دیگی که سر زا رفت! ” می‌انداختند شاید می‌توانستند با کار‌هایی مثل سربازی رفتن و زباله را سر کوچه گذاشتن، در عمل ثابت کنند که چیزی از آقایان کم نداشته و لذا نباید کار‌هایی مثل استادیوم رفتن برایشان خیلی گران تمام شود![ad_2]

لینک منبع

برچسب ها :