[ad_1]

مراکش روابط تجاری با ایران را متوقف کرد


فرارو– وزارت خارجه مراکش پس از دریافت یادداشتی از سفارت آمریکا در این کشور، از بانک‌های مراکش خواسته تمام نقل و انتقالات مالی با ایران را قطع کنند.


به گزارش فرارو، کشور مراکش به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، که هفته گذشته اجرا شد، تمام نقل‌وانتقالات بانکی و واردات فرش از ایران را متوقف کرد. وزارت خارجه مراکش پس از دریافت یادداشتی از سفارت آمریکا در رباط درباره تحریم‌های ایران، طی بخشنامه‌ای به بانک‌های مراکش درباره همکاری مالی با ایران هشدار داد.


به گزارش العربیه، این بخشنامه به بخش بانکی مراکش اطلاع داد که مهلت اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران ۹۰ روز بود که در روز دوشنبه ششم آگوست به پایان رسید. علاوه بر این، بخشنامه وزارت خارجه مراکش به دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در چهارم نوامبر آینده اجرا خواهد شد، هم اشاره کرد. تحریم‌های چهارم نوامبر، بخش نفتی و بانکی ایران را هدف قرار خواهد داد.

 

مراکش روابط تجاری با ایران را متوقف کرد

بخشنامه وزارت خارجه مراکش در خصوص تحریم‌های ایران


گفتنی است که هفته گذشته نخستین دور تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرا شد. پس از اجرای این تحریم‌ها، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، اعلام کرد هر کسی که با ایران تجارت کند، قادر نخواهد بود با آمریکا دادوستد کند.


همزمان با اجرای تحریم‌های ایران، سفارتخانه‌های آمریکا در کشور‌های مختلف، کارزار فشار دیپلماتیکی و اقتصادی را علیه ایران اجرا می‌کنند. بخشنامه وزارت خارجه مراکش پس از دریافت یادداشتی از سفارتخانه آمریکا صادر شد. علاوه بر این، رابرت وود جانسون، سفیر آمریکا در بریتانیا، نیز در یادداشتی در روزنامه تلگراف از بریتانیا خواسته که در موضعش در قبال ایران تجدیدنظر کند و به کارزار فشار آمریکا علیه ایران بپیوندد.


سال گذشته حجم تبادل تجاری ایران و مراکش چهار میلیون دلار بوده است. روابط سیاسی دو کشور شاهد فرازونشیب‌هایی بوده به طوری که مراکس در اوایل ماه می، با ادعای حمایت ایران از جبهه پولیساریو در آفریقا، روابط دیپلماتیکش با ایران را قطع کرده بود.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها :